niedziela, 4 sierpnia 2013

Trampki szydełkowe dla dziecka - opis wykonania.

   Postanowiłam pokazać jak powstają małe trampki. Ogólnie mówiąc, nie potrzeba wiele czasu aby je zrobić. U mnie czas się wydłużał z powodu fotek, które robiłam im w międzyczasie. Mam nadzieję że mój opis zachęci kogoś do ich zrobienia. Proszę o wyrozumiałość.

   Zaczynamy od zrobienia podeszwy - tutaj narysowałam Wam schemat - przepraszam za jakość, ale chciałam aby był w miarę mozliwośći czytelny. Chwilowo nie znam programów do tworzenia szydełkowych schematów. Ten mój rysowany na kolanie ;)
   
   Szydełko nr 3.  Robimy 15 oczek łańcuszka i dalej  wdł. schematu:

 
    Tak wygląda podeszwa:

   
   Teraz robimy jeden rząd półsłupkami dookoła podeszwy (w każde oczko poprzedniego rzędu) tym samym kolorem co podeszwa - w moim przypadku - białym.


   Na tym etapie dołączamy włóczkę w jakimś innym kolorze - u mnie różowy - i robimy jeden rząd półsłupków dookoła (tak samo jak w poprzednim rzędzie) - po jednym półsłupku w każdy półsłupek poprzedniego rzędu.


  ... znowu doczepiamy włóczkę w kolorze podeszwy i robimy jeden rząd białym kolorem tak samo jak poprzednie dwa rzędy (po jednym półsłupku w każdy półsłupek poprzedniego rzędu). Mamy teraz trzy rzędy, które tworzą podeszwę:

 
   Zakańczamy rząd, odcinamy i chowamy nitkę, składamy podeszwę na pół i wyznaczmy jej środek w miejscu gdzie mają być palce. Od środkowego oczka odliczamy dziewięć oczek łańcuszka - w tym miejscu doczepiamy nitkę w kolorze białym i robimy osiemnaście słupków.


   Teraz odwracamy robótkę i robimy : cztery słupki - dziesięć podwójnych słupków - cztery słupki. Każdy z nich ma być zrobiony do połowy, ponieważ zostaną one połączone w jedno oczko:   Po połączeniu słupków powstaje przód bucika:  Język do trampka robimy z dwunastu oczek łańcuszka i pięciu rzędów słupków:... i doszywamy:

 
  Teraz bierzemy włóczkę w kolorze różowym i zaczepiamy ją tak, jak pokazane na zdjęciu:


     ... i robimy słupki - cztery rzędy:   Pozostało nam tylko zrobić łańcuszek odpowiedniej długości i .... gotowe!!!   A tak się prezentują w terenie:   Buciki mają już nową właścicielkę. Pozdrawiam serdecznie.5 komentarzy:

 1. Buciki są bardzo fajne i łatwe w wykonaniu

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny schemacik, dziękuję! Buciki zrobione, pozdrawiam. Zapraszam do obejrzenia: http://babajaga05.blogspot.com/2014/12/trampki-szydekowe.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny tutorial :)

  http://swiatwgmoniki.blogspot.com/2015/01/trampki-na-szydeku.html

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo, bardzo dziękuję za opis, właśnie tego szukałam!
  Moje trampeczki wg wzoru są tutaj: http://kaj-mania.blogspot.com/2015/01/trampeczki.html

  OdpowiedzUsuń
 5. A jak powiększyć buciki żeby były dobre na stopę dziecka ok 12 cm ?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za komentarz ;)