środa, 19 marca 2014

Zabawa - Liebster Blog Award -zostałam wytypowana ;)

        Kilka dni temu zostałam nominowana do wzięcia udziału w zabawie Liebster Blog Award przez Marcyś z bloga Szydełkowe buciki. Liebster Blog Award ma na celu lepsze poznanie bloga i jego właściciela. Jest także "docenieniem" naszego bloga. Teraz ja odpowiem na pytania Marcyś, a później muszę wymyślić swoje pytania i wytypować osoby, które na nie odpowiedzą.

     Jest to moja pierwsza blogowa zabawa, wiec proszę o wyrozumiałość ;)

     Pytania Marcyś do mnie:

 1. Moje hobby, i od czego to się zaczęło.

    Większość z Was zapewne wie, że moim hobby są robótki ręczne, a w szczególności szydełkowanie. Moja miłość do szydełka zaczęła się dawno temu. Podczas wakacji u babci w pewien deszczowy dzień, kiedy bardzo mi się nudziło, babcia wyjęła motek włóczki i szydełko i pokazała jak się robi łańcuszek. Miałam wtedy ok. 10 lat? ... a może mniej? Dokładnie nie pamiętam. Od tamtej pory, z mniejszymi lub większymi przerwami, szydełko towarzyszy mi do dzisiaj :)

 2.  Moje największe marzenie.

   ... podobno nie można ich zdradzać, bo wtedy się nie spełnią ;)  Chciałabym, aby na świecie nie było zła, chorób, krzywdy i okrucieństwa. Chciałabym też, aby każdy odnalazł swoje szczęście i swój cel w życiu. 

3. Co sprawia mi największą radość?

Największą radość sprawiają mi małe rzeczy. Każdego dnia zdarza się ich wiele. Lista byłaby długa więc na tym zakończę. 


4.  Co bym zmieniła w dzisiejszym świecie?

 Tak jak pisałam w odpowiedzi na pytanie 2. Zło, krzywda, okrucieństwo, bezduszność, i wszystkie inne negatywne zachowania człowieka, które sprawiają, że czasem człowiek chce uciec jak najdalej od ludzi.

5. Czy jest coś czym chciałabym się podzielić (Mam na myśli, Twoją opinię, radę jakieś spostrzeżenie, wydaje mi się, że dla każdego jakiś temat odgrywa w życiu większą rolę. Ja dla przykładu chciałabym poruszyć temat znieczulicy ludzi na krzywdę słabszych i bezbronnych.)? 

  Nie rozumiem tych, którym krzywdzenie innych (ludzi, zwierzątek) sprawia przyjemność. Chciałabym, aby tacy ludzie na własnej skórze poczuli to samo, co zrobili lub robią innym. Poza tym chciałabym, aby ludzie byli wobec siebie życzliwi, rozumieli to, że inni też mają uczucia i należy ich traktować tak, jak sami chcieli by być traktowani.

 
  Odpowiedziałam na wszystkie pytania, jednak czuję niedosyt ;) Czasem ciężko jest ubrać swoje myśli w słowa. Mam nadzieję że Marcyś będzie zadowolona ;)  (przy okazji przesyłam Ci pozdrowienia i dziękuję).

  Moje pytania:

1. Co myślisz o moim blogu? ;)
2. Twoje najpiękniejsze wspomnienie?
3. Wieś czy miasto? Gdzie wolałabyś mieszkać/żyć?
4. Wiosna czy lato? Która pora roku według Ciebie fajniejsza?
5. Jakiego rękodzieła chciałabyś się jeszcze nauczyć?
6. Czy wierzysz w Boga? Jak wiara wpływa na Twoje życie?

 Do odpowiedzi nominuję:

 Anię z bloga: Epi Happy.
Gabrysię z bloga: Szydełkiem Gabi Malowanie. 

Dagusię z bloga: Światy Dagi.
Teresę z bloga: W krainie włóczek i niteczek.

  Wiem, że są osoby które nie bawią się w tego typu łańcuszki. Nie będę więc miała im za złe, jeśli nie wezmą udziału w tej zabawie.

  Przesyłam Wam pozdrowienia! :)    

7 komentarzy:

 1. Dziękuje za nominację :). Już dziś pojawił się post z odpowiedziami więc zapraszam i pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję serdecznie za nominację.Chociaż nie biorę udziału w łańcuszkach nie pozostanę obojętna wobec zadanych pytań i z przyjemnością odpowiadam.

  1." Po Kimś To mam" z pewnością Ma:
  To COŚ - co interesuje i inspiruje twórczo osoby już doświadczone w robótkowych dziełach.
  To COŚ - dzięki czemu potrafi przekazać swoją wiedzę dla amatorów.
  To COŚ - co sprawia, że chce się go czytać i do niego zaglądać.
  Dlatego życzę Ci Asiu jak najwięcej satysfakcji z każdego dzieła Twoich rąk i poszanowania Twoich prac tak, jak na to zasługują oraz wiele radości z blogowania.;)

  2.Ciężko wymienić jedno tylko najpiękniejsze wspomnienie. Każde najpiękniejszym się stawało w chwili, gdy pobudzone i wypełnione było Miłością.

  3. Zdecydowanie Wieś. Za każdym razem, gdy jestem tam dłuzej w lecie jak dziecko chłonę zapachy łąk, kwiatów i lasu.

  4. Obie pory roku mają w sobie coś fajnego.Miło jest patrzeć na budzacą się do życia wiosną naturę. Wspaniale się wygrzewać w słońcu i ładować energię latem.

  5. Chciałabym bardzo nauczyć się fachowego szycia wszystkiego co tylko da sie uszyć i dla każdego;)

  6. Wierze w Boga. Wiara nadaje kierunek mojemu życiu, zawsze gdy dzieje się dobrze, gdy dzieje się żle - Wierzę!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pozdrawiam Was dziewczyny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. dzięki za odwiedziny bloga i wzięcie udziału w zabawie - trzymam kciuki
  2. nie ma co żałować - na szczęście się odnalazłyśmy ;)
  3. Twoje african misie powaliły mnie na kolana... zakochałam się! koniecznie potrzeba mi tutorialu - jak i z ilu kawałków takiego zszyć? chyba nie będę mogła zasnąć bez tej wiedzy
  4. wysyłam trochę ciepła :*

  OdpowiedzUsuń
 5. Pewnie, że jestem zadowolona! Dziękuję za odpowiedzi i poświęcenie czasu na nie. Podziwiam za to, że tak długo towarzyszy Ci szydełko :). Musisz być bardzo zawzięta.. i dobrze, bo Twoje robótki są cudowne! Zakochałam się w misiach..
  Pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gizapko - mam tutorial jak krok po kroku zrobić małego misia. Dziewczyny piszą do mnie z pytaniami, więc postanowiłam pokazać "jak ja to robię" aby powstał miś. NIestety chwilowo mam awarię nadajnika i internetu "niet". Jak wrócę do świata " żywych" dam znać ;) Buźki :*

  Marcyś - nie ma za co :) Czas jest pojęciem względnym - najczęściej go marnujemy. Szydełko nie jest ze mną z zawziętości - jak tak patrzę z perspektywy czasu to widzę, że "szydełko" to u nas rodzinne jest ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za komentarz ;)